Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

5 rzeczy, które musisz wiedzieć zaczynając odchudzanie

Szczupła i pięknie wyglądająca sylwetka to marzenie wielu kobiet. Jednakże nie każdej udaje się taki rezultat osiągnąć. Potrzebna jest ogromna determinacja, wytrwałość w dążeniu do celu mimo różnych przeciwności. Wiele osób popełnia błąd, gdyż traktuje dietę jako zło konieczne. W ten sposób nigdy nie osiągnie się wymarzonego rezultatu. Można to porównać do pracy zawodowej. Wykonując zajęcie, którego nie lubisz, nie doświadczysz przyjemności i nie będziesz wydajna na sto procent. Dlatego warto poznać pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, zaczynając odchudzanie. Dzięki temu przejdziesz przez to z dużą łatwością, a do tego będziesz cieszyć się „efektem ubocznym” w postaci pięknie prezentującego się ciała.

Traktuj dietę jako coś przyjemnego, a nie jak karę

Często popełnianym błędem, który już na wejściu skazuje Cię na porażkę, jest traktowanie diety odchudzającej jak kary. To nie jest dobry kierunek! Doprowadzisz się tym sposobem wyłącznie do frustracji i szybko zrezygnujesz z podjętej decyzji. Gdy wprowadzasz w swoje życie nowe przedsięwzięcie, niezależnie od tego, co to jest, musisz spojrzeć na to z nowej pozytywnej perspektywy. Zawsze szukaj dobrych stron! Pamiętaj, że wszystko jest w Twojej głowie, a dieta i zmiana trybu życia to naprawdę ogromna przyjemność. Spróbujesz nowych potraw, przejdziesz na korzystniejszy sposób odżywiania, a ćwiczenia nie tylko będą kształtować Twoje ciało, ale uaktywnią endorfiny, które wpłyną na dobry nastrój. Co więcej, każdy mały sukces da Ci ogromną radość. Staniesz się od tego uzależniona. Zyskasz pewność siebie, a jedyne straty w całym tym bilansie będą związane z coraz mniejszą liczbą kilogramów na wyświetlaczu wagi.

Nie przechodź na dietę z dnia na dzień, przygotuj organizm do nowego sposobu odżywiania

Przed przejściem na dietę przygotuj swój organizm na ten proces. Nigdy nie rób tego od razu. Twoje ciało musi zapoznać się z nowym sposobem życia. Dlatego bardzo ważne jest oczyszczenie organizmu przed całym procederem. Przez pierwsze dwa tygodnie staraj się spożywać zdrowe soki przygotowane na bazie warzyw i owoców, a także pyszne zupy kremy. Dzięki temu żołądek ulegnie nieznacznemu obkurczeniu i odda także nadmiar wody. Jednakże na płynnych posiłkach zostajesz tylko przez pewien czas. Nie można na tym poprzestać, gdyż stanowi to wstęp do odchudzania. Niestety jednak wiele kobiet zapomina o tym i stosuje to przez dłuższy czas.

Musisz wiedzieć, zaczynając odchudzanie, że najważniejsza jest zbilansowana dieta

Zdrowa dieta przynosząca satysfakcjonujące efekty, nie ma nic wspólnego z głodówkami. W ten sposób można się tylko wpędzić w chorobę, stres, także frustrację. A nie o to przecież w tym wszystkim chodzi! Wbrew opinii niektórych osób do tego, aby schudnąć, potrzebujesz jedzenia. Co więcej, Twoje codzienne posiłki muszą być urozmaicone zarówno pod względem produktów, jak i składników odżywczych. Komponując potrawy, zadbaj o obecność warzyw, owoców, orzechów, kasz, roślin strączkowych, pieczywa pełnoziarnistego, ryb, nabiału jaj i wielu innych produktów. W trakcie diety odchudzającej ogromne znaczenie ma dostarczenie składników we właściwych proporcjach. Pamiętaj o tym, że ich zaburzenie może się tylko przyczynić do utrudnienia, a nawet zahamowania niektórych procesów w Twoim organizmie. W rezultacie dieta może nie przynieść pożądanych efektów.

Nie zapomnij o aktywności fizycznej

Sama dieta nie stanowi wystarczającego rozwiązania, jeśli chodzi o kwestę związaną z odchudzaniem. Nieodzownym elementem całej tej procedury są ćwiczenia fizyczne. Nie chodzi tutaj o żadne wyczerpujące treningi, a raczej dopasowanie aktywności do swoich możliwości. Może to być siłownia w klubie fitness, jakieś interesujące zajęcia, jogging, rower, czy też długie spacery przeplatane truchtem. Możliwości jest bardzo dużo! Istotne jest to, że osoby borykające się z dużą nadwagą nie powinny decydować się na bieganie, czy inny tego typu sport. Wówczas można doprowadzić do nadmiernego obciążenia stawów. W tym przypadku zdecydowanie korzystniejszą opcją będzie pływanie.

Musisz wiedzieć, że zaczynając odchudzanie duże znaczenie ma także właściwa pielęgnacja ciała

Dieta odchudzająca to nie tylko właściwe posiłki i ćwiczenia, ale także pielęgnacja zewnętrzna przy pomocy dobrych preparatów kosmetycznych. W tym czasie zadbaj szczególnie o swoje ciało. Staraj się systematycznie stosować kremy ujędrniające, balsamy i inne kosmetyki, które pozwolą uzyskać fantastyczny wygląd Twojej skórze. Dzięki temu dostarczysz odpowiednich składników odżywczych nie tylko do środka, ale również z zewnątrz.

Do odchudzania trzeba przystąpić rozsądnie, gdyż tylko tak przyniesie ono znacznie lepsze efekty. Podstawę stanowi tutaj pozytywne nastawienie. Dzięki temu można wiele zdziałać na tym polu. Co więcej, niezależnie od tego, zawsze staraj się przystąpić do tego z pomocą doświadczonej osoby. Nic nie zastąpi dobrego dietetyka! Profesjonalista dobierze posiłki indywidualnie do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że każdy człowiek boryka się z innymi problemami takimi jak alergie, czy choroby. Specjalista z zakresu odżywiania podpowie czego unikać, na co się nastawić i co zrobić, aby cały proces przebiegł bez zakłóceń!

Źródła:

1. https://hpba.pl/11-rzeczy-ktore-musisz-wiedziec-zaczynajac-odchudzanie-w-2019/ [dostęp 12.10.2020r.],

2. https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/odchudzanie/dieta-odchudzajaca-10-przykazan-madrego-odchudzania-aa-gPj2-ScDf-KujP.html [dostęp 12.10.2020r.],

3. https://www.styl.pl/raporty/raport-ujedrniajaca-moc/artykuly/news-odchudzanie-o-czym-nalezy-pamietac,nId,2571605 [dostęp 12.10. 2020r.],

4. https://zbijamywage.pl/przydatne-przy-odchudzaniu/zaczynamy-odchudzanie-o-czym-musisz-pamietac-cz-1/ [dostęp 12.10.2020r.].

Ładowanie...