Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Dieta 3D chili – co to jest?

Mówi się, że piękne osoby mają w życiu lepiej. Dlatego też ludzie nieustanie poszukują sposobów na poprawę swojego wizerunku. Każdy bowiem pragnie być szczupły, sprawny fizycznie i przyciągać spojrzenia innych. Dzięki temu mamy większą pewność siebie i skutecznie możemy radzić sobie tak z problemami życia codziennego, jak i wielkimi wyzwaniami. W celu osiągnięcia tego rezultatu wykorzystujemy różne metody, nawyki żywieniowe, korzystamy z zasłyszanych rozwiązań żywieniowych. Jednym z nich jest dieta 3D Chili. Wskazać należy jednak, że nie jest to typowa dieta odchudzająca, a program, czy też pewien rodzaj kuracji. Nazwa wskazuje, że mamy tutaj do czynienia z trzema wymiarami, a główną rolę odgrywa chili. Na czym polega? Musimy się głodzić, czy wręcz przeciwnie?

Na czym polega dieta 3D Chili?

Na początku musimy zadać sobie pytanie, co to właściwe jest dieta 3D Chili? Główną zasadą jest wprowadzenie do codziennego odżywiania przypraw, które przyczyniają się do spalania tkanki tłuszczowej. W związku z tym komponujemy codzienne potrawy, dbając o urozmaicenie i zapewnienie wszystkich potrzebnych składników mineralnych, a także witamin. Smak posiłków poprawiamy przyprawami w kolorze żółtym, czerwonym oraz zielonym. Jak sama nazwa wskazuje, najważniejszym dodatkiem jest papryczka chili, jednakże bez dwóch pozostałych komponentów nie jesteśmy w stanie osiągnąć satysfakcjonującego wyniku. Twórcy określonego rozwiązania są przekonani, że dzięki temu nasz metabolizm będzie nieustannie pobudzany do aktywności.

Główne założenia diety 3D Chili

Stosowanie czerwonych przypraw, czyli ważna funkcja kapsaicyny

Czerwone przyprawy bogate są w składnik, który określany jest mianem kapsaicyny. Ponosi on odpowiedzialność za pikantny smak. Jest to komponent, który skutecznie wpływa na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Co więcej, wskazany związek zwiększa produkcję ciepła przez wytwarzanie dopaminy oraz adrenaliny. Kapsaicyna ma jeszcze inną ważną rolę, a mianowicie łagodzi rany po oparzeniach, a także hamuje rozwój pewnych grup bakterii. Stosowanie substancji w niewielkich dawkach zmniejsza niebezpieczeństwo wrzodów. Ten cudowny środek doprowadza również do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a w konsekwencji obniża ciśnienie tętnicze krwi. Badania potwierdzają, że jest także pomocna w zwalczaniu komórek nowotworowych. Nie są to wszystkie pozytywne aspekty związane ze stosowaniem określonej substancji. Znajdziemy ją przede wszystkim w takich produktach jak oczywiście chili, ostra i słodka papryka, pepperoni, pieprz czarny oraz curry.

Grupa żółta w diecie 3D Chili

Nie byłoby diety 3D Chili bez żółtych komponentów. Pełnią one bardzo ważną funkcję, jeżeli chodzi o regulowanie pracy układu pokarmowego i hamowanie apetytu. Te fenomenalne produkty to między innymi cynamon, kardamon, a także imbir. Pierwsza z wymienionych przypraw wspaniale wpływa na pobudzenie krążenia, a także niweluje problemy z trawieniem. Co więcej, należy do przypraw korzennych, które wykazują aktywność przeciwbakteryjną, antywirusową, przeciwzapalną oraz przeciwgrzybiczą. Jakie jeszcze korzyści wynikają ze stosowania cynamonu? Koniecznie trzeba wspomnieć o pobudzaniu oraz lepszym funkcjonowaniu koncentracji. Dzięki temu umysł pracuje wydajniej. Wprowadzając ten produkt do swojego układu, obniżamy poziom cukru i cholesterolu we krwi. Dlatego jest to cudowna przyprawa dla osób chorujących na cukrzycę. Pozytywne aspekty wynikające ze stosowania cynamonu są praktycznie niezliczone.

Dieta 3D Chili – co to jest?

Jakie korzyści znajdziemy w kardamonie? Przyprawa ta zawiera bardzo dużo cennych właściwości. Wskazaną przyprawę wykorzystujemy do zwalczania różnych problemów o charakterze trawiennym, wśród których wymienia się nadkwasotę, nudności, zgagę, wzdęcia, czy też zaparcia. Substancja ta również w skuteczny sposób odtruwa organizm, a więc powala pozbyć się wszelkich toksyn z ludzkiego układu. Kardamon ma jeszcze jedną ważną funkcję, a mianowicie wprawia w dobry nastrój. Olejki zawarte w tej roślinie mają działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne. Co więcej, skutecznie reguluje poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Dopełnienie diety 3D Chili stanowią zielone składniki

Gdy chcemy osiągnąć dobre rezultaty, nie możemy zapominać o zielonych składnikach. Podkreślić należy fakt, że bez wątpienia są one najsmaczniejsze. W tej kategorii znajdziemy takie komponenty jak mięta, bazylia, tymianek, oregano, szałwia. Podstawowe zadanie to regulowanie pracy żołądka. Twórcy kuracji uważają, że nasze śniadanie powinno być przyprawione na zielono. Dzięki temu dobrze przygotujemy układ pokarmowy do prawidłowej pracy przez cały dzień. Wymienione zioła zwierają między innymi takie substancje czynne, jak flawonoidy, fitosterole, karwakrol, tymol, limonen, a ponadto witaminę A oraz C. Warto podkreślić znaczenie karwakrolu, który przyczynia się do skutecznego oczyszczania organizmu z toksyn. Limonen natomiast działa na układ pokarmowy pobudzając perystaltykę jelit, a także produkcję enzymów.

Podstawowe zagrożenia wynikające ze stosowania diety 3D Chili

Może się wydawać, że dieta 3D nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa. Jednakże nie jest tak kolorowo, jakby mogło się nam wydawać. Dla kogo jest dieta 3D Chili, a kto nie powinien jej wprowadzać w życie? Osoby cierpiące na chorobę wrzodową i inne problemy związane z układem pokarmowym bezwzględnie nie mogą podejmować takiego wyzwania. Niekorzystna jest także dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie.

Dieta 3 D Chili jest dość bezpiecznym rozwiązaniem. Nie musimy w tym przypadku wprowadzać żadnych rygorystycznych zasad. Co więcej, dostarczamy do organizmu wszystkie niezbędne składniki mineralne i witaminy. Ubogacamy dietę tylko w pewne dodatkowe komponenty w postaci kolorowych przypraw. Jednakże mimo wszystko trzeba zachować ostrożność. Wprowadzając pewne modyfikacje żywieniowe, zawsze starajmy się skorzystać z porady dietetyka. Podkreślić należy bowiem fakt, że nawet najmniej ryzykowne przedsięwzięcie może przynieść niekorzystne skutki, gdy podejmujemy się wyzwania bez stosowniej wiedzy!

Bibliografia:

  1. http://kompendiumdiet.pl/dieta-3d-chili-rozkrec-swoj-metabolizm-i-spalaj-zbedny-tluszcz/ [dostęp 18.07.2019 r.]
  2. http://www.medonet.pl/zdrowie,3d-chili—zasady-diety,artykul,1727112.html [dostęp 18.07.2019 r.]

Ładowanie...