Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Dieta pudełkowa do pracy, lunche i obiady

Oszczędzanie czasu to w dzisiejszych realiach szalenie ważna umiejętność. Żyjemy bardzo szybko. Dużo pracujemy, ale również realizujemy swoje pasje i zainteresowania. To wszystko trwa i musimy mieć możliwość się tym zajmować.

Niestety wiadomo nie od dziś, że czasu nie kupimy, możemy jednak próbować go oszczędzać, aby mieć go więcej na sprawy ważne oraz na to, co sprawia nam przyjemność.

Najczęściej oszczędności szukamy wśród codziennych obowiązków, szczególnie tych, które są konieczne i potrzebne, ale nie sprawiają nam przyjemności. Dla wielu osób takim zajęciem jest przygotowywanie posiłków do pracy.

Gotowanie potrafi oczywiście sprawiać radość, ale jeśli dzień po dniu musimy wykonywać te same czynności, a dodatkowo jeszcze zastanawiać się, w jaki sposób zbilansować swoje posiłki, aby były zdrowe i dostarczały nam niezbędnych składników odżywczych, wówczas nawet przyjemne zajęcie zaczyna męczyć. Dlatego właśnie w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa w pracy – dopasuj ją do swojego rytmu i stylu życia

Catering dietetyczny, inaczej określany jako dieta pudełkowa, to zdrowe menu opracowane przez specjalistów i dostarczane każdego dnia prosto pod nasze drzwi lub do miejsca pracy. Rozwiązanie to pozwala zdrowo się odżywiać, realizując przy okazji różne cele – na przykład przybranie na wadze lub zrzucenie zbędnych kilogramów. Dzięki niemu oszczędzamy każdego dnia mnóstwo czasu potrzebnego na planowanie oraz gotowanie.

Obecnie bardzo wiele firm specjalizuje się w tworzeniu diet pudełkowych. W ich ofercie znajdują się najróżniejsze opcje, wegetariańskie, wegańskie, wysokobiałkowe i wiele innych. Możemy także indywidualnie dopasować daną wersję pod względem ilości kalorii, posiłków w ciągu dnia itd.

Dzięki takim możliwościom możemy bez obaw skupić się na tym, co dla nas najważniejsze, nie tracąc czasu na obowiązki, które, z różnych względów mogą być dla nas kłopotliwe. Catering dietetyczny możemy dowolnie modyfikować dopasowując go do naszego stylu i rytmu życia.

Zdrowe posiłki w pracy? Da się zrobić!

Każda praca, bez względu na jej charakter, wymaga od nas odpowiedniej ilości energii i sił potrzebnych, aby dobrze ją wykonywać. Nie jest żadnym odkryciem, że aby to się udało, potrzebne są zdrowe i zbilansowane posiłki.

Mimo tego, że najczęściej, w warunkach domowych, gotujemy sobie sami, dopasowanie odpowiedniej kaloryczności posiłków do pracy oraz zawarcie w nich składników odżywczych, wymaga od nas wiedzy oraz przygotowania, na które zwykle nie mamy czasu w codziennym ferworze. Dlatego właśnie dieta pudełkowa cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Coraz więcej osób po nią sięga, zamiast tradycyjnych lunchboxów przygotowywanych samodzielnie w domu.

dieta pudełkowa

Lekkie przekąski z warzyw i owoców, czyli o jedzeniu w pracy

Catering, z którego korzystamy podczas godzin spędzanych w pracy, jest szczególnie dobrym rozwiązaniem, kiedy jesteśmy w trakcie lub planujemy przejść na dietę.

Wiadomo, że podejmując podobne wyzwania, najważniejsza jest konsekwencja, a także wewnętrzny upór, który pozwala nam wytrwać w raz objętej drodze. O ile posiłki zjadane w domu nieco łatwiej okiełznać i dopracować, o tyle w pracy często jemy byle co. Fast food, dania typu instant albo niezdrowe przekąski nie są odpowiednim paliwem dla naszego organizmu.

Zamiast nich powinniśmy wybierać świeże owoce i warzywa oraz dania lekkie, które pozwolą nam się najeść, ale nas nie obciążą. Jednocześnie musimy pamiętać o regularności posiłków. Praca nie może być w tym wypadku żadną wymówką.

Korzystając z cateringu dietetycznego, możemy wybrać opcję pełnowymiarową (5 posiłków dziennie). Bądź wersję mniejszą, która obejmuje 3 posiłki i nadaje się idealnie, aby zabrać je do pracy.

Przykładowy jadłospis na diecie w pracy

Podczas wykonywania obowiązków służbowych musimy pamiętać, aby dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych i mineralnych. Korzystając z diety pudełkowej, mamy gwarancję, że dajemy sobie to, co najlepsze – zdrowe jedzenie – dopasowane do naszych potrzeb pod względem kaloryczności oraz właściwego zbilansowania.

W ramach zdrowych posiłków w pracy powinny znaleźć się:

  • nabiał, na przykład w formie pasty jajecznej lub twarogu z rzodkiewką;
  • lekka sałatka owocowa lub warzywna, wzbogacona na przykład nasionami słonecznika lub pestkami dyni;
  • ryba, na przykład zapiekana.

Składniki te pozwalają stworzyć zdrowe i zbilansowane posiłki dla osób pracujących, które potrzebują dużo energii na co dzień.

Catering dietetyczny – doskonały każdego dnia

Dieta pudełkowa ma wiele zalet. Pozwala oszczędzić czas, a także zdrowo się odżywiać, nie marnując jedzenia (porcje są skomponowane indywidualnie, aby dostarczyć wszystkich potrzebnych elementów). Co więcej, oferta firm cateringowych jest obecnie tak bogata, że każdy z pewnością znajdzie wersję idealną dla siebie. Dzięki temu możemy jeść dobrze, nawet podczas pracy.

Źródła informacji:

https://www.pureandfresh.pl/post/catering-dietetyczny-wady-i-zalety

https://www.medonet.pl/zdrowie,dieta-pudelkowa–zalety–wady–cena,artykul,1728386.html

https://www.hellozdrowie.pl/artykul-dieta-pudelkowa-wady-i-zalety/

https://www.jestemfit.pl/artykuly/dieta/cala-prawda-o-cateringu-dietetycznym-wady-i-zalety

Ładowanie...