Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Dieta

DIETA Dla wielu przejście na dietę, kojarzy się z głodówką, rezygnacją z ulubionych potraw, zastąpieniem tego , co dobre, mało zachęcającymi do jedzenia posiłkami. Czy tym jednak możemy określić dietę? Czy takie jest jej działanie? Oczywiście, że nie!

* * *
Dieta to przede wszystkim sposób odżywiania. Choć często dotyczy ona diet odchudzających, tak naprawdę powinna dotyczyć sposobu żywienia każdego z nas. Przejście na dietę, nie dotyczy rezygnacji z jedzenia i ciężkich tygodni głodu i zapomnienia o tym, co dobre. Dieta, to przede wszystkim sposób na życie, a więc jedzenie takich produktów, które są dla nas dobre, wartościowe i treściwe.

 

3

 

Wiadomo, iż nasz sposób żywienia, nie powinien wyeliminować słodyczy, ale z pewnością powinien je ograniczyć, jeśli spożywamy ich zbyt dużo. Tak jest również ze spożywaniem tłuszczów, czy innych składników, których nadmiar wpływa nie tylko na pogorszenie naszego wyglądu, ale również i na pojawiające się stany chorobowe i psychiczne dolegliwości.

Dieta jak napisaliśmy to sposób żywienia. Oczywiście na diecie jest zarówno osoba szczupła, która zjada dane grupy posiłków i na diecie jest również ten, kto pragnie poprzez zdrowe odżywianie, zgubić trochę kilogramów. W zależności od wyboru konkretnych posiłków, dieta może mieć inną nazwę i przybrać inną formę.

Jedno jest jednak pewne i o tym powinniśmy pamiętać- dieta to nie głodówka, to nie są żadne sposoby na niejedzenie. Dieta to po prostu sposób na zdrowe odżywianie.

Ładowanie...