Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Idealna cera oznaką zdrowej diety cz. 2 sposoby na idealną cerę według kosmetologa

Wszyscy chyba zdają sobie sprawę z faktu, iż oprócz kosmetyków na wygląd naszej cery ma wpływ wiele innych czynników. Oprócz skupiania się na pielęgnacji należy zadbać często o odpowiednią liczbę godzin snu i regenerację, aktywność fizyczną, czy dietę. Bez tego nawet najlepsze kosmetyki niewiele zdziałają. Dlatego też specjaliści podają sposoby na idealną cerę według kosmetologa. Trzeba wziąć je pod uwagę i wprowadzić w życie w celu uzyskania pięknej cery.

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — systematyczność

Jak wiadomo jeden dzień diety, to stanowczo za mało, żeby chociaż trochę schudnąć. Tak samo jest w przypadku stosowania kosmetyków, kiedy to w jeden dzień nie uzyskamy żadnych efektów pielęgnacji cery. Jedynie systematyczność w codziennym, dokładnym oraz delikatnym oczyszczaniu skóry rano i wieczorem połączonym z jej nawilżaniem i fotoprotekcją daje pozytywne efekty.

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — regularne badania

Okazuje się, że stan naszej cery jest często odzwierciedleniem różnych nieprawidłowości występujących w naszym organizmie, np. choroby czy stanu zapalnego. W razie problemów należy wykonać badania, aby poznać ich przyczynę.

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — dbałość o zdrową dietę

Stosowanie urozmaiconej diety bogatej w warzywa, owoce, ryby, jaja, chude mięso, strączki, czy nasiona stanowi bogactwo witamin, minerałów i antyoksydantów. Właśnie one odpowiadają za zdrowy wygląd cery.

Idealna cera oznaką zdrowej diety cz. 2 sposoby na idealną cerę według kosmetologa

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — nawadnianie organizmu

Ciało ludzkie, a w tym także skóra składa się w 60-70% z wody. Dlatego picie wody jest tak ważne. Skóra nawilżona od środka będzie miękka, gładka i napięta.

Stosowanie kremu nawilżającego

Dobry stan skóry jest przede wszystkim odzwierciedlenie poziomu jej nawilżenia, nawet dla cery tłustej. Krem nawilżający tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega odparowywaniu wody. Wtedy skóra jest również gładsza, bardziej miękka, a zmarszczki zminimalizowane.

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — unikanie używek

Używki takie jak papierosy i alkohol nie pozwolą naszej skórze pięknie wyglądać. Nikotyna przyspiesza starzenie skóry i prowadzi do niedotlenienia komórek, przesuszenia, szarzenia i matowienia.  Z kolei alkohol ją odwadnia, co prowadzi do przyspieszonego starzenia i może nasilać np. stany zapalne w trądziku.

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — aktywność fizyczna

Każda osoba powinna wybrać taki rodzaj aktywności, który będzie sprawiał jej przyjemność. W ten sposób dbamy o dotlenienie komórek skóry i wpływamy na jej piękny wygląd.

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — wysypianie

Podczas snu dochodzi do wydzielania melatoniny. Ona z kolei odpowiada za regenerację naszego organizmu, w tym skóry.

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — ograniczenie źródła stresu

Należy pamiętać, iż stres nasila wszelkie dermatozy i niedoskonałości na naszej skórze. Należą do nich np. przesuszenie, AZS, łuszczyca czy trądzik. Aby sobie pomóc, zaleca się stosowanie technik relaksacyjnych i ćwiczeń oddechowych, rozciąganie się, uprawianie jogi. Ważne jest także zwiększenie kontaktu z naturą. Spacery pomagają w wyciszeniu organizmu.

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — dobór odpowiedniej pielęgnacji domowej

Pielęgnacja domowa jest korzystna jedynie wtedy, gdy jest indywidualnie dobrana do stanu i potrzeb naszej skóry. Należy wtedy najlepiej udać się do dietetyka, który dobierze dietę indywidualnie zgodnie z naszym stanem zdrowia (choroby), gustami kulinarnymi, ewentualnymi alergiami itp. Podpowie też, czego należy unikać.

Jednocześnie, jeśli nie wiemy, jakie produkty i środki kosmetyczne stosować, musimy więc udać się na konsultację do gabinetu kosmetologicznego, gdzie specjalista oceni rodzaj skóry, w tym cery i dobierze odpowiednie kosmetyki do stosowania w domu.

Idealna cera oznaką zdrowej diety cz. 2 sposoby na idealną cerę według kosmetologa

Używanie kosmetyków z kwasami

Kosmetyki na bazie kwasów złuszczają i wygładzają naszą cerę. Do kwasów tych należą takie jak: glikolowy, azaleinowy i migdałowy. Dzięki takim produktom usuniemy martwe komórki naskórka, wygładzimy cerę i zniwelujemy przebarwienia. Ponadto ich systematyczne używanie pozwali nawet w znacznym stopniu wygładzić zmarszczki.

Stosowanie kosmetyków z witaminą C

Dzięki swoim właściwościom witamina C działa bardzo pozytywnie na skórę i całe ciało. Stosując ją, nasza cera stanie się świeża i promienna. Dobrze jest zastosować serum z witaminą C, które odmładza cerę. Należy jednak pamiętać tylko, że efekty osiągniemy dzięki systematycznemu działaniu i dodatkowemu uzupełnianiu diety produktami z witaminą C.

Masowanie twarzy

Zaleca się stosowanie relaksacyjnego masażu twarzy lub specjalistycznego drenażu limfatycznego. Takie zabiegi doskonale pobudzają skórę do odnowy. W ten sposób usunie się nadmiar limfy, tkanki zostaną dotlenione, a składniki odżywcze z kosmetyków zaczną działać lepiej. Masowanie skóry bardzo dobrze wpływa na jej ogólny wygląd. Twierdzi się, że kobiety, które systematycznie wykonują masaż, nie starzeją się mimo upływu lat.

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — unikanie słońca

Zaleca się unikanie słońca przez cały rok, również w pochmurne dni. Promieniowanie słoneczne UV jest główną przyczyną starzenia się naszej skóry. Okazuje się, że krem z filtrem jest najlepszym rozwiązaniem przeciw zmarszczkom, zmniejszonej jędrności i wysuszeniu. Oprócz niego warto używać kapelusza lub czapki z daszkiem.

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — nie należy wyciskać krostek i innych niedoskonałości cery

Okazuje się, że duża liczba kobiet nie może się powstrzymać, aby nie wycisnąć pryszczy i zaskórników. Oczywiście nasza cera nie jest obojętna na taką ingerencję. Łój przepychany jest podskórnymi kanalikami w inne partie skóry, co skutkuje rozszerzeniem jej stanu zapalnego. Dodatkowo skóra twarzy (cera) wygląda coraz gorzej. Jeżeli jest trądzikowa, to nie należy rozdrapywać i wyciskać powstających pryszczy. Najlepiej udać się do lekarza dermatologa, który zaleci odpowiednią dietę i leki. Po pewnym czasie stan cery znacznie się poprawi.

Idealna cera oznaką zdrowej diety cz. 2 sposoby na idealną cerę według kosmetologa

Sposoby na idealną cerę według kosmetologa — oczyszczanie skóry

Nie należy stosować silnych żeli do mycia twarzy

Skutkami nadużywania agresywnych żeli do mycia twarzy jest najczęściej powstawanie suchej, ściągniętej cery i zbyt dużej produkcji sebum. Należy także zrezygnować z żeli antybakteryjnych i pianek na bazie alkoholu. Poprawi się wówczas nasza cera i zachowamy jej naturalną warstwę ochronną. Zamiast używania do mycia twarzy agresywnych środków można  stosować płatki owsiane albo naturalne mydła.

Oczyszczanie skóry domowym sposobem

W przypadku, gdy nasza skóra ma tendencję do gromadzenia łoju i zanieczyszczeń w porach, to zwyczajne mycie jej nie wystarczy. Wówczas można wykorzystać domową mikrodermabrazję lub metodę OCM. Domowa mikrodermabrazja polega na dokładnym oczyszczeniu cery mieszanką wody i sody oczyszczonej. Soda bowiem bardzo skutecznie usuwa wszelki brud i tłuszcz z porów, a dodatkowo rozjaśnia cerę i ją ściąga. Natomiast OCM, czyli popularna Oil Clean Metod, polega na wymasowaniu skóry mieszanką oleju rycynowego i innego, dowolnie wybranego oleju. Wykonujemy masaż, a po kilku minutach przykładamy do twarzy muślinową szmatkę namoczoną w gorącej wodzie i usuwamy olej. Następnie po usunięciu oleju należy ochlapać twarz energicznie zimną wodą. W ten sposób zamkniemy pory. Efektem tych zabiegów powinna być wyjątkowo czysta i odżywiona skóra.

Źródła:

https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/co-jesc-by-miec-zdrowa-cere/

https://www.superpharm.pl/blog/jak-mie-ladna-cere-rady-kosmetologa

Ładowanie...