Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Jak nie przytyć, gdy masz siedzący tryb życia w pracy?

Współczesna rzeczywistość dla wielu Polaków to spędzanie kilku godzin przy biurku, powrót do domu i odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Taki styl życia nie doprowadzi do niczego dobrego. Brak aktywności fizycznej, po pewnym czasie sprawi, że ubrania przestaną pasować. Nie można doprowadzić do takiego stanu. Praca w biurze czyli siedzący tryb życia nie musi w każdym przypadku kończyć się tak samo. W takiej sytuacji koniecznie trzeba wprowadzić zdrowe nawyki, które w przyszłości uchronią przed nadwagą.

Warto zwrócić uwagę na ilość spożywanych kalorii

Gdy nasza praca wymaga długiego siedzenia przed ekranem komputera, musimy zwrócić uwagę na ilość spożywanych kalorii. Podkreślić należy fakt, że mniejsza aktywność fizyczna sprawia, że potrzeby energetyczne organizmu są również niższe. W takiej sytuacji należy spożywać mniejsze posiłki, jednakże częściej. Dzięki temu układ pokarmowy nie będzie przeciążony i lepiej poradzi sobie z trawieniem pokarmów.

Aktywność fizyczna

W przypadku siedzącej pracy koniecznie trzeba zadbać o aktywność fizyczną. W tym celu warto zapisać się na zajęcia fitness, siłownię lub taniec. Może to być każdy inny rodzaj aktywności. Istotne jest to, żeby wykonywać ćwiczenia systematycznie. Wiele osób uprawia jogging przed pracą. Takie rozwiązanie doskonale dotlenia komórki ciała i sprawia, że człowiek zyskuje więcej energii. Dzięki temu lepiej radzi sobie z wyzwaniami, które stawia przed nim dzień.

Autobus i samochód należy wybierać w ostateczności

W przypadku, gdy pogoda oraz odległość do pracy na to pozwalają, należy jak najczęściej rezygnować z autobusu bądź samochodu na rzecz spaceru lub roweru. W przypadku, gdy do pracy jest daleko można pojechać autobusem i wysiąść wcześniej. Takie rozwiązanie doskonale wpływa na organizm, dotlenia, a także jest doskonałym lekarstwem na siedzący tryb życia. Co więcej, sprzyja dobremu samopoczuciu.

Schody zamiast windy

Współczesne firmy zlokalizowane są w wysokich biurowcach, w których działają windy. W takiej sytuacji warto rezygnować z takiego rozwiązania i wybierać schody. W przypadku, gdy biuro znajduje się wysoko, warto wjechać na niższe piętro, a pozostałą drogę pokonać na własnych nogach. Jest to bardzo dobry trening, jeżeli chodzi o układ krążenia. Ciekawe jest także to, ze wchodzenie po schodach bardzo dobrze działa na ograniczenie cellulitu.

siedzący tryb życia

Trzeba zrezygnować z niezdrowych przekąsek

Bardzo wiele osób stara się zyskać energię do pracy, przez podjadanie niezdrowych przekąsek. Jest to duży błąd. W połączeniu z siedzącym trybem życia to pierwszy krok do nadwagi. Mały głód powinien być raczej zaspokojone zdrową alternatywą, na przykład jabłkiem, czy innym owocem. Dobrym rozwiązaniem jest także marchewka.

Warto robić sobie małe przerwy w pracy

Warto podkreślić, że każdy pracownik wykonujący pracę biurową ma prawo do 5-minutowej przerwy po każdej godzinie pracy. Dlatego też warto to wykorzystywać. Dobrą opcją będzie odejście od biurka i wyjście na świeże powietrza. Podczas krótkiego spaceru można rozciągnąć mięśnie, zrobić kilka przysiadów. Wszystko zależy od inwencji twórczej. Najważniejsze, żeby się chwilę poruszać.

Spożywanie jedzenia, które zawiera błonnik

Błonnik jest niezbędnym składnikiem diety. Fantastycznie wpływa na trawienie. Co więcej, spowalnia wchłanianie się węglowodanów, a także skutecznie chroni przed wahaniem poziomu cukru we krwi. Ponadto, błonnik szybciej eliminuje toksyny i skutecznie oczyszcza organizm. Ma to bardzo duże znaczenie dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

Unikanie stresu

Innym czynnikiem sprzyjającym nadwadze w przypadku siedzącego trybu życia jest stres. Jest to element, który często jest zajadany. Człowiek próbuje zrekompensować sobie napięcie nerwowe i sięga po różnego rodzaju niezdrowe posiłki. Dlatego też należy dążyć do zminimalizowania stresu. Nie jest to łatwe szczególnie w pracy, gdy każdego dnia spotykają nas różne sytuacje. Jednakże warto podjąć wysiłek. Trzeba pamiętać, że nie warto się denerwować pracą, w której czasami mamy gorszy, czasami lepszy dzień. Najważniejsze jest nasze zdrowie i życie, a ono nie jest w pracy!

Bibliografia

http://7godzinsnu.blogspot.com/2015/07/siedzacy-tryb-zycia-jak-schudnac-jak.html [dostęp 15.10.20.19r.]

https://zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10115192/spedzasz-cale-dnie-w-pracy-4-sposoby-by-zachowac-dobra-forme-i-schudnac.html [dostęp 15.10.2019r.]

Ładowanie...