Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Jak wytrwać na diecie – skuteczna motywacja

Każda osoba, które podejmuje ważną decyzję, potrzebuje motywacji, aby wytrwać w określonym postanowieniu. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli chodzi o dietę. Wynika to z tego, że należy wówczas wykazać się ogromną determinacją i siłą woli. Decyzja o odchudzaniu, szczególnie w przypadku ludzi z otyłością może mieć bardzo duży wpływ na resztę życia. W konsekwencji taka osoba zyskuje szansę na poprawę stanu zdrowia, a co najważniejsze nową jakość w codziennym funkcjonowaniu. Jednakże statystyki nie pozostawiają złudzeń, że nie jest to łatwe zadanie do wykonania. Bardzo wiele osób nie radzi sobie z próbą i wraca do starych nawyków żywieniowych. W jaki zatem sposób utrzymać efekty diety, a także nie poddać się kryzysom, które bez wątpienia będą miały miejsce?

Jaka jest odpowiednia chwila do podjęcia decyzji o przejściu na dietę?

Strach ma wielkie oczy i każdy zdaje sobie z tego dobrze sprawę. Najtrudniejszy jest pierwszy krok. Warto także wybrać odpowiedni moment, który będzie sprzyjał prowadzeniu innego trybu życia. Nie należy podejmować określonego działania, w trudnym czasie. Przytłoczenie obowiązkami rodzinnymi, czy też w pracy bez wątpienia nie będzie dobrą zachętą do tego procesu. Człowiek powinien być pełen energii, dobrego nastawienia i wiary we własne siły. Tylko wówczas istnieje szansa sukcesu w tej dziedzinie.

Jak wytrwać na diecie – postawienie sobie realnego celu

Każda osoba, która postanawia się odchudzać, powinna postawić sobie realny cel. Specjaliści informują, że nie należy chudnąc więcej niż 4 kilogramy miesięcznie. Zabezpiecza to przed utratą cennych witamin i minerałów. Ponadto ułatwi to skórze obkurczanie, a także skutecznie ochroni przed utratą jędrności. W swoim postanowieniu warto również kierować się zasadą małych kroków. Bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o motywację, osiąga się dzięki nagradzaniu się za przejście do następnego etapu. Istotne jest to, że realny cel jest zdecydowanie prostszy do spełnienia. Dzięki temu odchudzająca się osoba bardzo szybko zobaczy spodziewane efekty. Po pokonaniu kolejnych kroków trudniej będzie zrezygnować z walki.

Pomoc w dążeniu do wyznaczonego rezultatu

Ludzie to istoty społeczne. Biorąc pod uwagę powyższe, osamotnienie nie wpływa dobrze na żadne działanie. Dlatego też duchowe wsparcie bliskich w tym czasie jest niezwykle istotne. Jest to wspaniała motywacja, gdyż człowiek zdaje sobie sprawę, że jest ktoś, kto popiera jego decyzje i szczerze kibicuje. Warto podkreślić, że w tym przypadku każdy dzień bez podjadania słodyczy to ogromny sukces. W związku z tym trzeba się w tym okresie otaczać pozytywnymi ludźmi, pełnymi energii. Dobre słowo w czasie kryzysu jest doskonałym lekarstwem, ponieważ skutecznie leczy zwątpienie.

jak wytrwać na diecie

Jak wytrwać na diecie – uświadomienie sobie, dlaczego chce się schudnąć

Osoba podejmująca decyzję o zrzuceniu wagi powinna także uświadomić sobie to, dlaczego tego pragnie. Cele mogą być różne, ale każdy jest ważny. Może to być związane ze zdrowiem lub tym, żeby się po prostu podobać sobie i innym. Niezależenie od tego warto go zapisać na kartce i przypominać sobie o nim w trudnych okolicznościach.

Umiejętność rozładowywania stresu

Podczas diety należy zadbać także o redukcję stresu, gdyż jest to czynnik, który niejednokrotnie prowadzi do podjadania. Ludzie, który nie potrafią skutecznie poradzić sobie ze swoimi emocjami wybierają najkrótszą drogę. W tym celu warto wypisać sobie czynniki, które wywołują nerwowe zachowanie. Następnie dobrze jest podjąć działania, które, chociaż w pewnym stopniu wyeliminują stres. Oczywiście nie wszystko uda się usunąć. Jest wiele sytuacji niezależnych od człowieka. Wówczas należy znaleźć sposób na relaks. Pomocna może być joga i odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Jak wytrwać na diecie – przygotowanie się na porażki

Każda osoba, która przechodzi na dietę, musi liczyć się z tym, że pewne porażki będą się pojawiały. Jednakże nie można się poddawać. Nawet gdy któregoś dnia złamie się swoją zasadę, trzeba rozpocząć następny dzień zgodnie z planem. Wówczas koniecznie trzeba zajrzeć do spisanego planu, a także przypomnieć sobie cel, dla którego się to robi!

Bibliografia:

1. https://kalkulatorkalorii.net/blog/nie-trac-motywacji-8-wskazowek-dzieki-ktorym-wytrwasz-na-diecie [dostęp dnia 19.03.2020 roku]

2. https://rosnijwsile.pl/motywacja-w-odchudzaniu-jak-schudnac-skuteczna-dieta-jak-wytrwac-na-diecie-jak-utrzymac-efekty-diety/ [dostęp 19.03.2020 roku],

Ładowanie...