Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Najlepsze dyscypliny sportowe wspomagające odchudzanie

Proces odchudzania to nie tylko dieta, ale też aktywność fizyczna. Uprawianie sportu prowadzi do dużego wydatku energetycznego, a więc ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów. Ważne jest nie tylko to, aby ćwiczyć, ale to, aby wykonywać poszczególne elementy prawidłowo. Poznaj najlepsze dyscypliny sportowe wspomagające odchudzanie, które sprawią, że osiągnięcie wymarzonej sylwetki będzie jeszcze łatwiejsze.

Najlepsze dyscypliny sportowe wspomagające odchudzanie — ćwiczenia cardio, czyli wspaniały sposób na to, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha

Ćwiczenia cardio bardzo dobrze radzą sobie z tkanką tłuszczową. Wymienia się tutaj takie dyscypliny sportowe jak jazda na rowerze, pływanie, tenis, bieganie, a także fitness, czy nawet zwykły spacer o większym tempie. Istotne jest tutaj utrzymanie odpowiedniego poziomu tętna w przedziale ok. 50-75% wyniku z działania 220 minus wiek. Np. dla 20 latka będzie to zakres 100-150 uderzeń na minutę, a dla 50 latka zakres 85-127 uderzeń na minutę

Ciało człowieka zaczyna wykorzystywać rezerwy tłuszczu po 20 minutach, dlatego warto poświęcić treningom zdecydowanie więcej czasu, aby cieszyć się wyjątkowymi efektami.

najlepsze dyscypliny sportowe

Jazda na rowerze, czyli idealny sposób na utratę zbędnych kilogramów

Świetną dyscypliną sportową wspomagającą odchudzenie jest ulubiona przez wielu jazda na rowerze. W tym przypadku świetne rezultaty przynoszą treningi wykonywane zarówno na rowerze stacjonarnym, jak i tradycyjnym. Wystarczy umiarkowana przejażdżka, a więc taka, która utrzymywana jest na poziomie 25 kilometrów na godzinę, aby spalić 350 kilokalorii. Jednakże w treningach z rowerem tradycyjnym w roli głównej sportowiec często się zatrzymuje, robi krótkie przerwy, potem ponownie musi się rozpędzić, dlatego z pewnością szybciej spali kalorię niż przy rowerku domowym.

Pływanie dobre na wszystko

Pływanie to wspaniała dyscyplina sportowa. Świetnie wpływa na kondycję człowieka. Co więcej, wiąże się z intensywnym wysiłkiem fizycznym. Zaletą jest to, że angażuje się tutaj bardzo różne partie mięśni. Wynika to z tego, że woda sprawia duży opór i zmusza organizm do działania. Podczas pływania w zależności od stylu pływackiego spala się od 500 do 600 kilokalorii na godzinę. Jest to naprawdę imponujący wynik. Warto też zauważyć, że ta dyscyplina sprawia wiele przyjemności.

Jogging, czyli bardzo popularny sposób dla osób pragnących poprawić kondycję i cieszyć się piękną, szczupłą sylwetką

Dzisiaj biega niemal każdy. Uzupełnieniem krajobrazu miast i wsi na całym świecie są osoby biegające. Nie ma tutaj znaczenia płeć, czy wiek. Można zobaczyć treningi młodych ludzi, jak i osób bardzo posuniętych w latach. Wynika to z tego, że do rozpoczęcia przygody z tą aktywnością nie potrzeba nic poza chęciami. Co więcej, jogging pomaga też osiągnąć dobre wyniki, jeśli chodzi o spalone kalorie. Godzina biegania truchtem przekłada się na 350 kilokalorii mniej. Ponadto, im osoba jest w stanie szybciej biegać przez dłuższy czas, tym efekt będzie jeszcze lepszy. Jednak nie można zbytnio forsować organizmu, gdyż ta aktywność bardzo przeciąża organizm człowieka. Najważniejsze jest to, aby dostosować wysiłek do swoich możliwości. Pamiętaj też o tym, że nie wolno biegać bez rozgrzewki i przygotowania ciała na bieganie. Bagatelizowanie tych kwestii może doprowadzić do kontuzji lub innych konsekwencji zdrowotnych.

Gra w tenisa to nie tylko satysfakcja, ale świetny sposób na rozprawienie się z tkanką tłuszczową

Tenis to ciekawy sport i dość popularny. W różnych magazynach można zobaczyć zdjęcia sławnych osób w strojach tenisowych, które promują ten rodzaj aktywności. Okazuje się, że nie tylko daje on wiele przyjemności, ale również jest świetną metodą na odchudzanie. Co więcej, jest to metoda, która angażuje różne partie mięśniowe. Dlatego polecana jest osobom, które marzą o równomiernym rozwoju wszystkich części ciała. Wystarczy godzina intensywnej gry, aby spalić około 800 kilokalorii. Dlatego warto zapisać się do miejskiego kortu tenisowego i korzystać z dobrodziejstw tej dyscypliny sportowej.

Najlepsze dyscypliny sportowe wspomagające odchudzanie — jaką dyscyplinę sportową wybrać?

Nie można powiedzieć, że ta lub inna dyscyplina sportowa jest lepsza. Najważniejsze to wybrać ćwiczenia, które są dostosowane do możliwości organizmu i sprawiają przyjemność. Treningi wymuszone i niedające radości przyczynią się do tego, że przy pierwszej okazji z nich zrezygnujesz. Co więcej, każde ćwiczenia będą dla Ciebie udręką. Ponadto nie ma też rezultatów bez odpowiedniego sposobu odżywiania. W odchudzaniu wszystko ma znaczenie i stanowi nieodzowny element całości. Dlatego w Twoim menu muszą znaleźć się wyłącznie produkty mające pozytywny wpływ na organizm i dostarczające cennych składników. Sięgaj po artykuły zbożowe, świeże warzywa, owoce, chude mięso, orzechy, rośliny strączkowe, jajka i nabiał. Zrezygnuj z cukru i produktów wysoce przetworzonych. Pamiętaj także o nawadnianiu organizmu od środka. W tym celu wypijaj każdego dnia około 2 litrów niegazowanej wody mineralnej.

Jednakże raczej nie rób niczego na własną rękę. Gdy podejmiesz decyzję o tym, że chcesz się odchudzać, udaj się do dietetyka, który dobierze dla Ciebie dietę indywidualnie. Co więcej, podpowie Ci także jak ćwiczyć, aby osiągnąć dobre rezultaty.

Źródła:

https://terapiaisport.pl/ktory-sport-najbardziej-pomaga-schudnac/ [dostęp 24.12.2021r.],

https://polki.pl/dieta-i-fitness/odchudzanie,jaki-sport-na-odchudzanie-zobacz-ile-kalorii-spalisz,10033743,artykul.html [dostęp 24.12.2021r.]

Ładowanie...