Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Red Bull Cola – jak działa i co zawiera?

Współcześni producenci napojów orzeźwiających prześcigają się w tworzeniu receptur, które mają zapewnić nam nie tylko doskonały smak, ale również energię i zapas sił na cały dzień. Niestety składy tego rodzaju produktów pozostawiają zwykle wiele do życzenia. Zawierają bowiem ogromne ilości cukru oraz substancji słodzących, a także elementy, które niekoniecznie będą służyć naszemu zdrowiu. Choć faktycznie pobudzają nasz organizm do działania, mogą powodować jednocześnie silne uzależnienie. Takim napojem, który jakiś czas temu pojawił się na naszym rynku, jest Red Bull Cola w sklepie. Co znajdziemy w jego składzie i jakie reakcje wywołuje?

Red Bull Cola logo — co to za napój i czym różni się od tradycyjnych energetyków?

Napój Red Bull jest znany chyba wszystkim konsumentom, nawet jeśli sami nigdy go nie spożywali. Ogromną popularność produkt ten zawdzięcza przede wszystkim szeroko zakrojonej kampanii reklamowej, która obejmowała nie tylko sklepy spożywcze, ale również lokale gastronomiczne, a nawet dyskoteki. Według producentów gwarantuje on świeżość umysłu, kreatywność oraz oczywiście ogromną dawkę energii. W rzeczywistości jest to jednak napój z rodzaju energetyków, które, wypijane w nadmiarze, mogą mieć dość nieprzyjemne skutki dla organizmu. Czym jednak wyróżnia się od pozostałych tego rodzaju produktów Red Bull Cola?

Ta wersja napoju przez jego twórców została okrzyknięta jedyną naturalną i prawdziwą colą, w składzie której znajdziemy orzeszki kola oraz liście coca, a także kofeinę pozyskaną bezpośrednio z ziaren kawowca. Co więcej, zgodnie z deklaracjami, nie znajdziemy tam żadnych konserwantów ani sztucznych barwników i aromatów. Jak jest w rzeczywistości? Czy faktycznie organic cola Red Bull jest takim naturalnym napojem?

Red Bull Cola - jak działa i co zawiera?

Naturalny skład czy chwyt marketingowy?

Stworzenie naturalnego napoju opartego na występujących w przyrodzie orzeszkach kola stało się ambicją bardzo wielu producentów. Źródła podają, że już ponad 20 lat temu założyciel marki miał pozyskać recepturę, która prze leżakowała długi czas w sejfie jako tajny produkt, który niebawem trafi do masowej produkcji. W rzeczywistości jednak wielu producentów tworzyło, w tak zwanym międzyczasie, swoje wersje naturalnej coli.

Zgodnie z teoretycznymi założeniami, naturalna wersja tego napoju musi zawierać pozyskane naturalnie liście z rośliny coca oraz orzeszki kola. Powinna także mieć w składzie kofeinę pochodzącą z ziaren kawy. Co więcej, aby uznać ją za produkt naturalny, nie może mieć w sobie również sztucznych barwników czy konserwantów. Zgodnie z informacjami zawartymi na opakowaniu, dodatkowo w puszce napoju znajdziemy mieszankę ziół i przypraw, takich jak między innymi, wanilia, gorczyca, galangal oraz cytryna, imbir, a także kardamon. Czy jednak faktycznie jest to produkt w pełni naturalny i bezpieczny do spożycia?

Czy Red Bull Cola Polska jest naturalna?

W rzeczywistości trudno stwierdzić z całą pewnością, czy wszystkie elementy zawarte w napoju są w pełni naturalne. Nie da się jednocześnie ukryć, że produkt ten zawiera duże ilości cukru, substancji słodzących oraz sztucznych aromatów. Co więcej, ponieważ produkcja owiana jest tajemnicą, trudno ustalić, co dokładnie i w jakich proporcjach dodaje się do Red Bull Coli. Można spodziewać się, że, jako napój, który ma dawać szybkie i wyraźne efekty, nie jest pozbawiony szkodliwych substancji. Powinien mieć także atrakcyjną formę (kolor, zapach. etc.), co również trudno uzyskać bez wspomagaczy i wzmacniaczy smaku. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, należy raczej porzucić złudzenia, że jest to napój naturalny i w pełni bezpieczny do spożycia. Oczywiście wypity raz na jakiś czas, nie wywoła spustoszenia w naszym organizmie, ale na dłuższą metę może działać niekorzystnie. Dlatego, zamiast sięgać po sztuczny zastrzyk energii, znacznie lepiej jest poszukać zdrowszych zamienników.

Red Bull Cola - jak działa i co zawiera?

Jak działa Red Bull Cola ze sklepu?

Jego głównym zadaniem jest oczywiście pobudzanie. Napoje energetyczne mają przede wszystkim dawać nam energię, zawartą w jednym skondensowanym napoju. Dodatkowym walorem ma być w tym przypadku również smak oraz orzeźwiający charakter tego produktu. Połączenie składników ma więc być dobre, a przy tym poprawiać naszą formę psychofizyczną. Co więcej, deklarowana zawartość naturalnych elementów ma zapewniać te wszystkie efekty bez obciążania naszego organizmu sztucznymi barwnikami i aromatami. W rzeczywistości jednak dobrze jest zachować ostrożność w ocenianiu tego rodzaju napojów jako w pełni zdrowych i bezpiecznych. Warto przy tym spożywać je z umiarem, obserwując jednocześnie swoje ciało. Pomoże nam to dostrzec, w jaki sposób odpowiada ono na zawarte w nim składniki.

Produkty spożywcze wybieraj mądrze!

Specjaliści z branży spożywczej i gastronomicznej od lat nawołują do rozsądnych zakupów. Choć nie każdy z nas jest znawcą tego rynku, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy na co dzień wybierali bardziej świadomie i w przemyślany sposób. W praktyce oznacza to przede wszystkim czytanie etykiet oraz unikanie podążania za tanimi chwytami marketingowymi podczas zakupów. Zwykle bowiem głośna reklama promuje słabej jakości produkt, który niekoniecznie będzie nam służył.

Red Bull Cola Polska należy do tej kategorii produktów, które mają za zadanie pobudzać nas i dawać siłę do działania. Warto jednak wiedzieć, że jest to „sztuczna” energia, która na dłuższą metę może obciążać nasz organizm, a nawet powodować uzależnienie. Oczywiście wypicie go od czasu do czasu nie będzie szczególnie szkodliwe. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie zdrowszej alternatywy. Aby dowiedzieć się więcej na temat naturalnych energetyków, dobrze jest skierować się po poradę do dietetyka. Pomoże nam on opracować zbilansowaną i odżywczą, a przy tym smaczną dietę.

Ładowanie...