Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Soki na odchudzanie

Diet, na które możemy przejść, chcąc zrzucić zbędne kilogramy, jest naprawdę sporo. Mogą dobrać je dla nas dietetycy lub trenerzy personalni. Po wnikliwym przestudiowaniu tematu i my mamy szansę znaleźć odpowiednie przepisy. A wśród nich między innymi soki na odchudzanie. Jako stosunkowo nowa metoda odchudzania cieszą się one stale rosnącą popularnością. Co sprawia, że tak wiele osób zainteresowało się właśnie nimi?

Zanim do tego przejdziemy, wytłumaczmy sobie jednak dlaczego chcąc schudnąć, nie możemy ograniczać się wyłącznie do treningów. Wiele osób błędnie myśli, że wystarczy zacząć uprawiać sport, by w szybkim tempie osiągnąć zadowalające efekty. A przecież regularna aktywność fizyczna powinna być tylko częścią całego procesu odchudzania!

Soki na odchudzanie – skuteczne odchudzanie – dlaczego nie wystarczą treningi na siłowni?

Każdy, kto podejmuje próby zrzucenia nadprogramowych kilogramów, wie doskonale jak ciężkie jest to zadanie. Na ogół większość z nas skupia się w takiej sytuacji na regularnych treningach. Wyciskając z siebie siódme poty na siłowni, z czasem osiągniemy rzecz jasna pierwsze efekty. Nieco smuklejsza sylwetka, lepsza kondycja czy ogólne samopoczucie nie prowadzą jednak do drastycznych zmian w wyglądzie. By takie osiągnąć, trzeba bowiem zmienić nawyki żywieniowe. Tylko odpowiednia dieta jest w stanie doprowadzić nas do wymarzonej wagi.

Gdy znajdziemy konkretną, która odpowiada wszystkim naszym potrzebom, warto wdrożyć ją w życie. I dopiero wówczas zadbać też o codzienną dawkę aktywności fizycznej. Kompleksowe podejście do kwestii odchudzania daje najszybsze i najlepsze rezultaty. Wróćmy jednak do tematu soków na odchudzanie. Takimi mogą być zarówno soki warzywne, jak i soki owocowe. A jako że ich działanie skupia się na witaminach i minerałach zawartych w owocach i warzywach – tym samym zapewniamy sobie odpowiednią dawkę energii na cały dzień. Jednocześnie też redukujemy tkankę tłuszczową.

soki na odchudzanie

Soki na odchudzenie – co daje ich picie?

Dieta oparta na sokach jest niezwykle skuteczna. Zostało to udowodnione już niejednokrotnie, między innymi przez dietetyków. Ci uważają zresztą, że jest to też jedna z najbardziej wartościowych diet. Świeże płyny w postaci wyciskanych soków, to w końcu bogate źródło witamin, minerałów i enzymów. O wiele skuteczniejsze w rezultatach niż przyjmowanie tabletek i suplementów.

Poza tym, picie odpowiednio przygotowanych soków może stać się alternatywą dla pełnowartościowych posiłków stałych. Co rzecz jasna przekłada się na: oczyszczenie organizmu z toksyn, wzmocnienie jego układu odpornościowego i zrzucenie nadmiernych kilogramów. Uważa się również, że dieta sokowa idealnie sprawdza się w przypadku osób, które borykały się z przewlekłymi chorobami. Takowa skutecznie zwalcza też wyczerpanie fizyczne, przetrenowanie czy długotrwały stres. Dzięki świeżo wyciskanym napojom organizm szybciej dochodzi do siebie – regeneruje się.

Istotne aspekty diety sokowej

Pierwszą kwestią jest oczywiście grupa docelowa. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: komu tak naprawdę dieta sokowa może służyć? Jako metoda oczyszczająca i nawadniająca organizm idealnie sprawdzi się w przypadku osób zdrowych, o umiarkowanej, niezbyt obciążającej aktywności fizycznej. Młodzi ludzie, którzy wchodzą w etap rozwojowy, powinni jednak jej unikać. Podobnie zresztą, jak kobiety w ciąży i osoby, które mają problemy z kardiologiczne, diabetologiczne i endokrynologiczne. Ci, którzy mogą jednak pić soki na odchudzanie, powinni być bardzo zadowoleni. Dzięki nim już w pierwszych dniach diety zrzucić można co najmniej 3 kilogramy! Oczywiście wszystko zależy tu jednak od doboru składników i samodyscypliny.

Soki na odchudzanie należy pić wolno, cały czas kontrolując ich skład. Pilnować trzeba również, by w diecie przeważały soki warzywne. Owocowymi najlepiej raczyć się z samego rana. Poza tym pamiętać trzeba również, że najzdrowiej takową dietę stosować maksymalnie 6 dni. Już w tak krótkim czasie jesteśmy bowiem w stanie oczyścić organizm, zrzucić przynajmniej kilka kilogramów, a także zapewnić sobie pełnowartościowe, świeże i zdrowe płynne posiłki.

Ładowanie...