Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Zbilansowana dieta dla panów – co powinna zawierać

Zbilansowana dieta to jeden z kluczowych aspektów wpływający na zdrowie mężczyzny. Dzięki niej w istotny sposób można poprawić jakość życia. Jest ona bardzo i jak  potrzebna, a jej zróżnicowanie zależne jest od wielu czynników. Nie mniej jednak są pewne zasady diety, które panowie powinni przestrzegać bez żadnych wymówek. Wtedy lepsze samopoczucie oraz odpowiednia forma będą na wyciągnięcie ręki. Co powinna zawierać zbilansowana dieta dla panów? Warto to wiedzieć i zastosować w życie.

Męskie wyznaczniki w diecie

Na początku należy pod uwagę wziąć ilość spożywanych kalorii. To będzie uwarunkowane indywidualnie. Dlatego nie da się ułożyć jednego schematu żywienia dla wszystkich mężczyzn. Zależne to będzie od aspektów fizycznych, jak i codziennego funkcjonowania. Przykładowo, pracownik biurowy o wzroście 170 cm i 70 kg masy ciała, będzie potrzebował mniej kalorii spożywanych w ciągu dnia od mężczyzny pracującego fizycznie, mierzącego 180 cm oraz ważącego 80 kg. Dlatego najlepiej wyliczyć własne zapotrzebowanie kaloryczne, a potem przydzielić do tego odpowiednią dawkę poszczególnych mikroskładników.

Przy tym pod uwagę należy wziąć sposób wykonywanej pracy, aktywność fizyczną i uwarunkowania biologiczne. Odpowiednia ilość mikroskładników jest bardzo istotna. Częstym błędem jest przekonanie, że zbilansowana dieta dla panów może zawierać jedynie odpowiednią ilość białka. Białko jest ważne i nie powinno spadać poniżej 1 g na kilogram masy ciała, ale nie jest jedyne w tej układance żywieniowej. Węglowodany, tłuszcze i witamy, są nie mniej ważne. Posiłki powinny być urozmaicone oraz zawierać odpowiednie proporcje składników.

Zbilansowana dieta dla panów

To w teorii, a jak w praktyce wygląda zbilansowana dieta dla panów? Oprócz chudego mięsa, ryb czy pełnoziarnistych produktów zbożowych – warzywa! Niezbyt są one uznawanie za znak żywieniowy przypisywany do prawdziwego mężczyzny. Jednak powinny, warzywa liściaste na ten przykład, są niedoceniane w tej kwestii. Kapusta, jarmuż czy szpinak zawierają wysokie źródło chlorofilu, który odpowiada za powstawanie krwinek w organizmie. Z kolei warzywa strączkowe to świetny sposób na uzupełnienie białka. Aby poprawić pracę mózgu, można posiłkować się orzechami i pestkami (chociażby dyni lub słonecznika). Także, sałatka zawierające powyższe składniki z dodatkiem kurczaka, wcale nie musi być mało męska, a wręcz przeciwnie, zawiera to, co potrzebne i zdrowe.

Zbilansowana dieta dla panów - co powinna zawierać

Owoce są uzupełnieniem każdej zbilansowanej diety, dlatego nie może ich zabraknąć w diecie dla panów. To samo, witaminy, szczególnie z gruby B, C i E, nie zapominając o cynku, magnezie lub wapniu. Wszystkie pełnią ważną funkcję w organizmie. Testosteron to męska rzecz, a mało kto wie, że za pomocą diety można go regulować. Awokado, brokuły czy oleje roślinne, pozwolą regulować gospodarkę testosteronu. Spożywanie odpowiedniej ilości poszczególnych produktów, daje możliwość poprawy ogólnego zarysu naszego funkcjonowania. Do tego grona należy dodać jeszcze jedną rzecz – wodę. Zbilansowana dieta musi zawierać odpowiednie nawodnienie, bo przecież w dużym stopniu człowiek składa się z wody.

Skutki nieodpowiedniej diety

Pierwszym zauważalnym następstwem niestosowania zbilansowanej diety dla panów będzie nadwaga, która może przerodzić się w otyłość. Szczególnie że jest ona bardzo niebezpieczna i wywołuje wiele negatywnych aspektów dla funkcjonowania całego organizmu. Tym bardziej otyłość brzuszna, która poziomem tkanki tłuszczowej okrywa organy występujące w tej części naszego ciała. Przyczynia się to, do naruszenia ich prawidłowej pracy. Oprócz tego zła dieta przyczyni się do podwyższenia złego cholesterolu, a co za tym idzie, zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób serca, nadciśnienia oraz cukrzycy.

Dlatego najważniejszym w tym wszystkim jest umiar. Słodycze, fast foody lub alkohol nie muszą być od razu całkowicie wyeliminowane z życia. Ale każdy powinien zdawać sobie sprawę, że to dużo mniej wartościowe rzeczy. Zbilansowana dieta dla panów oprócz wspomnianych aspektów żywieniowych to przede wszystkim zdrowy rozsądek. Nic tym się nie traci, a jedynie zyskuje bardziej jakościowe życie. Pamiętając, że domeną mężczyzn jest odpowiedzialność, a nasze zdrowie bardzo często jest ważne dla naszych bliskich.

Źródła:

http://livefree.pl/dieta-dla-mezczyzny-jak-powinien-odzywiac-sie-facet/

http://www.byczdrowym.info/uklad-trawienny/dieta-faceta-badz-odwazny-i-zadbaj-o-swoje-zdrowie

http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/polzdrow_podrdietetyki_20120522_zal15.pdf

Ładowanie...