Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Zdrowa dieta – czyli jak mądrze wybrać catering dietetyczny?

W dążeniu do osiągnięcia wymarzonej sylwetki ważna jest dyscyplina. Aktywność fizyczna musi być regularna, by mogła przynieść spodziewane efekty. Sport to jednak nie wszystko. Aby doszło do redukcji wagi, trzeba też zmienić nawyki żywieniowe. Właściwie każdy z nas powinien zadbać o to, by zdrowo się odżywiać. Odpowiednio zbilansowana dieta jest źródłem codziennej energii i witalności. A z tej wiedzy skorzystały firmy, które proponują dziś tak zwany catering dietetyczny.

Czym catering dietetyczny zdobył sobie taką popularność?

Każdy, kto choć raz próbował samodzielnie ustalić odpowiednią dla siebie dietę, doskonale wie, jak trudne jest to zadanie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, którym bardzo zależy na prawidłowym odżywaniu, korzysta z codziennych posiłków dostarczanych w ramach dietetycznego cateringu. Usługa polega na dostarczaniu klientowi jedzenia o wyliczonej kaloryczności i określonej liczbie makroskładników, pod same drzwi.

Zyskujący coraz większą popularność catering dietetyczny, dostępny jest już w kilkuset polskich miastach. Znajdziemy go między innymi we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Poznaniu czy Krakowie. Co ważne, w większości ofert pojawia się możliwość zamówienia cateringu specjalnego przeznaczenia. Chodzi oczywiście o diety bezglutenowe, wegańskie, dla diabetyków itd.

Pozostaje więc pytanie: czym kierować się przy wyborze firmy specjalizującej się w dietetycznym cateringu? I czy aby na pewno jest to najlepsze rozwiązanie?

Catering dietetyczny — czym kierować się przy wyborze firmy dostarczającej gotowe posiłki?

Należy zdać sobie sprawę z faktu, że nie każda firma proponująca catering dietetyczny, ma w ofercie to, czego dany klient akurat potrzebuje. Przed wykonaniem telefonu i wstępnych rozmowach, warto więc przejrzeć kilka propozycji i wybrać te, które dają możliwość zamówienia posiłków, na których nam zależy. Ich właściwości zdrowotne i kaloryczność, to oczywiście kluczowe kwestie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że równie ważne są też walory smakowe. Na szczęście w niektórych firmach można zamówić tak zwany dzień testowy. Poza tym w dobie Internetu nie trudno znaleźć kilka opinii na temat proponowanych usług.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy jednak zrobić coś jeszcze. Trzeba koniecznie sprawdzić, kto tak naprawdę czuwa nad komponowaniem posiłków. Chodzi przede wszystkim o dobór składników i o rozpisywanie jadłospisów. Niemniej ważne jest też ustalenie dostawcy produktów. Jeśli firma nie ma w swojej załodze dietetyka lub specjalisty żywienia, jej oferta finalnie może pozostawiać wiele do życzenia.

catering dietetyczny

To, co wszystkich interesuje — cena cateringu dietetycznego

Nie da się ukryć, że dla wielu osób ważna jest też ostateczna cena za stałe zamówienia. Tu nie da się niestety określić jednej, konkretnej kwoty. Każda tego rodzaju firma narzuca inne widełki cenowe, nierzadko zależne zresztą od kaloryczności danych posiłków czy indywidualnych potrzeb klienta. Przyjmując jednak ogólne wytyczne, można ustalić, że za jeden dzień współpracy zapłacimy od 35 do 80 zł.

I w tym miejscu rodzi się pytanie o to, co jest skuteczniejsze i bardziej opłacalne? Czy lepszy jest catering czy może wizyta u dietetyka, który ustali odpowiednią dla nas dietę?

Catering dietetyczny vs. wizyta u dietetyka

W drugim przypadku będziemy mieć całkowitą pewność, że specjalista podejdzie do nas indywidualnie. Weźmie pod uwagę wszystkie nasze choroby, alergie, ale i gust kulinarny. Jeśli chodzi zaś o catering, to nawet oferta takiego, który konsultowany jest ze specjalistą, nie daje stuprocentowej gwarancji na personalne podejście do problemu. A my, jako klienci nieuświadomieni w zawiłościach dietetyki, nigdy nie będziemy mogli tego sprawdzić. Jadłospis dla nas może ułożyć w firmie ktoś, kto nie zawsze zrobi to poprawnie. Często zajmują się tym bowiem osoby bez odpowiedniego przeszkolenia, nie wspominając nawet o specjalistycznych studiach.

Przyjmując jednak na wiarę, że dobieraniem posiłków zajmuje się w konkretnej firmie dietetyk, catering dietetyczny jest słusznym rozwiązaniem, gdy brakuje nam czasu na przygotowywanie jedzenia. Jeśli bardzo często jadany w restauracjach albo praca wymaga od nas kilkunastu intensywnych godzin dziennie, gotowe posiłki są jakąś alternatywą. Z pewnością lepszą niż dania do mikrofalówki czy hamburgery na mieście.

Jeśli catering dietetyczny jest za drogi, zawsze jest inne wyjście

Biorąc jednak pod uwagę jego cenę, nie trudno dojść do wniosku, że jest to opcja dużo droższa niż samodzielne gotowanie, szczególnie dla liczniejszej rodziny. Prywatny dietetyk pobiera przecież jednorazową opłatę za samo spisanie diety, potrzebne produkty kupujemy natomiast samodzielnie. A z wielu tych, które są nam potrzebne, z łatwością stworzymy też posiłki dla najbliższych.

Catering dietetyczny, jako forma żywienia, która zwalnia nas z konieczności gotowania w domu, jest świetną opcją dla tych, którzy żyją w biegu. Aby jednak zamówione posiłki spełniały nasze oczekiwania, musimy znaleźć firmę, która jest wiarygodna. Bezpieczniejszym i dającym stuprocentową pewność efektów rozwiązaniem, jest wizyta u dietetyka. Tu musimy rzecz jasna dołożyć swoją cegiełkę, przestrzegać narzuconych zasad i jeść zgodnie z wytycznymi. Jak już zostało jednak powiedziane na samym początku, w drodze do wymarzonej sylwetki samodyscyplina jest najważniejsza!

źródło: https://wiem-co-jem.pl/catering-dietetyczny-jak-wybrac/

Ładowanie...