Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Zielona herbata na odchudzanie

Zielona herbata ma bardzo cenne właściwości, które doceniane były już w przeszłości przez twórców medycyny naturalnej. Jest ona cennym źródłem antyoksydantów, które przyczyniają się do spowolnienia procesu starzenia się organizmu człowieka. Co więcej, pomaga w leczeniu różnych dolegliwości. Jest to także produkt wskazany dla osób, które dbają o zachowanie zgrabnej sylwetki. Dlaczego warto stosować zieloną herbatę na odchudzanie?

Jakie składniki zawiera?

Zielona herbata ma w swoim składzie bardzo dużo cennych składników. Wymienia się między innymi witaminy C, B, E oraz K. Napój ten dostarcza do układu człowieka garbniki, aminokwasy i pierwiastki, wśród których wymienia się fluor, wapń, cynk, potas, mangan i miedź. Ważne są również polifenole, a także katechiny.

Jakie posiada właściwości?

Zielona herbata ma w swoim składzie bardzo cenne składniki, które doskonale radzą sobie z różnymi dolegliwościami. W tym przypadku warto wskazać, że produkt ten przynosi doskonałe rezultaty dla osób, które mają problem z krążeniem. Ponadto, zielona herbata dobrze wpływa na układ trawienny. Ciekawe jest także to, że jest to wyrób, który wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu. Od stuleci pomaga ludziom w leczeniu wzdęć i różnych problemów żołądkowych. Jest wskazana również dla osób, które cierpią na cukrzycę, gdyż skutecznie zabezpiecza przed skokami cukru we krwi.

To nie wszystkie właściwości zielonej herbaty. Częste spożywanie produktu chroni przed rozwinięciem się wielu dolegliwości, wśród których wymienia się między innymi zawał serca, zwężenie naczyń krwionośnych, co w konsekwencji zmniejsza niebezpieczeństwo nadciśnienia. Ten cenny napój podejmuje walkę z różnymi infekcjami i wzmacnia układ odpornościowy człowieka. Podkreślić należy fakt, że wpływa pozytywnie na pamięć i koncentrację. Posiada właściwości przeciwzapalne, dlatego fantastycznie chroni przed próchnicą zębów.

W jaki sposób zielona herbata wpływa na odchudzanie?

Zielona herbata jest produktem wskazanym dla osób, które pragną zachować zgrabną sylwetkę. Badania potwierdzają, że wyrób wpływa na przyspieszenie przemiany materii. Co więcej, zielona herbata ma właściwości umożliwiające spalenie tłuszczu. Spożywanie zielnej herbaty doprowadza do oczyszczenia organizmu z nagromadzonych substancji toksycznych. Dobrze wpływa również na funkcjonowanie wątroby. Jest to doskonały sprzymierzeniec w walce z cellulitem.

Biorąc pod uwagę powyższe, napój wspomaga proces odchudzania. Zauważyć należy jednak fakt, że samo picie zielonej herbaty nie przyniesie pożądanych efektów. Produkt pomaga w odchudzaniu. Dla uzyskania rezultatów trzeba dbać o regularną aktywność fizyczną i zdrowo się odżywiać.

zielona herbata

Zielona herbata – jakie są przeciwwskazania?

Nie jest to napojem przeznaczonym dla każdego. Wymienia się pewne przeciwwskazania. Jest to produkt, który powinien być spożywany z dużą uwagą przez osoby będące w podeszłym wieku. Nie należy także podawać jej dzieciom poniżej 10 roku życia. Z dużą uwagą muszą podchodzić do picia herbaty kobiety w ciąży i laktacji. Niewskazana jest także dla chorych na jaskrę, nadciśnienie tętnicze i choroby serca.

Jakie skutki uboczne przynosi spożywanie zielonej herbaty?

Nawet tak zdrowy napój może przynieść pewne skutki uboczne. Obecność katechin może negatywnie wpływać na wchłanianie żelaza z pokarmów. Nadmierne spożywanie dobroczynnego płynu może doprowadzić do anemii.

Innym problemem jest to, że zbyt częste picie zielonej herbaty może wypłukać wapń. Dlatego też powinna być ostrożnie spożywana przez osoby zmagające się z osteoporozą. Co więcej, wyrób osłabia działanie preparatów przyjmowanych na nadciśnienie. Może ona także zaburzać układ nerwowy kobiet w ciąży, dlatego też muszą do niej ostrożnie podchodzić kobiety w ciąży. Negatywnie wpływa ona również na wchłanianie kwasu foliowego. Duża ilość kofeiny sprawia, że pojawia się duże ryzyko poronienia.

Jest to dobroczynny napój, który pomaga w walce z różnymi dolegliwościami. Ponadto, skutecznie wspomaga proces odchudzenia. Stosowana zewnętrznie doskonale wpływa na kondycję skóry, ze względu na obecność antyoksydantów. Nie należy jednak jej spożywać w nadmiarze, gdyż może przynieść także negatywne skutki.

Bibliografia

http://www.medonet.pl/zdrowie,zielona-herbata—wlasciwosci–przeciwwskazania–zastosowanie,artykul,1728977.html [dostęp 15.10.2019 r.]

https://portal.abczdrowie.pl/zielona-herbata-a-odchudzanie [dostęp 15.10.2019 r.]

Ładowanie...